Каразінський відзначає 218-ту річницю від дня урочистого відкриття університету

Сьогодні минає 218-й рік з моменту, коли Каразінський університет урочисто відчинив свої двері для тих, хто хотів поринути у світ знань.

218 років тому розпочалася історія одного з найстаріших університетів Східної Європи. За цей час Каразінський змінювався та змінював Харків, країну, світ. Він дав потужний поштовх для розвитку української науки, освіти та культури. В історії університету закарбовані імена видатних науковців, митців, громадських і культурних діячів, нобелівських лауреатів, які увічнені в назвах космічних об’єктів, рослин і мінералів, законів і формул, географічних назвах.

За результатами своєї діяльності нині Каразінський є одним з найкращих університетів України, членом міжнародної університетської спільноти. Відкриття університету за ініціативи Василя Назаровича Каразіна 218 років тому зумовило становлення та розвиток усієї вищої освіти на Харківщині.

У всеукраїнських і світових рейтингах Каразінський незмінно займає вищі щаблі. Зараз він є одним з найбільших центрів науки, освіти та культурного життя України. Через російське вторгнення головними завданнями університету стало збереження та відновлення всіх надбань і здобутків, надання освіти попри війну.

Незмінною залишається єдність університетської спільноти, готовність забезпечувати освітній процес попри умови війни. Від нашої спільної роботи зараз залежить майбутнє української молоді, яка має жити у вільній, прогресивній, незалежній і розвинутій державі. Незламні українці працюють, кожен на своєму місці бореться за право жити вдома, у суверенній Україні.

Вітаємо з 218-річчям від дня урочистого відкриття Каразінського університету! Нехай наступний рік стане для університету роком нових відкриттів, здобутків і досягнень, стабільності та розвитку, а для України — роком Перемоги, відбудови та розквіту нашої держави!